Naturalna Henna Indyjska Cassia (BEZBARWNA) w saszetce 100g Soil &Earth

Naturalna Henna Indyjska Cassia (BEZBARWNA)  w saszetce 100g Soil &Earth Zobacz pełny rozmiar

4458

Polecana do każdego rodzaju włosów, uczyni je zdrowymi, lśniącymi i gęstymi bez żadnych chemicznych dodatków, których spis można znaleźć na większości drogeryjnych odżywek.


Występuje w postaci zielonego proszku, który połączony z ciepłą wodą, ma silny zapach podobny do świeżo skoszonej trawy.
Ekstrakt z liści ma właściwości przeciwgrzybiczne oraz przeciwzapalne oraz hamuje też proces rozpadu kwasu hialuronowego w skórze a także skutecznie zwalcza łupież.
Naturalna odżywka Cassia polecana jest szczególnie do włosów zniszczonych zabiegami fryzjerskimi: farbowaniem, utlenianiem lub rozjaśnianiem lub czynikami atmosferycznymi: wiatr, słona morska woda, słońce oraz przy wypadaniu włosów.
Zalecane jest stosowanie przynajmniej dwa razy w miesiącu.

Przygotowanie:
1. Odpowiednią ilość proszku należy wymieszać w szklanej lub porcelanowej miseczce z sokiem z cytryny (bez pestek) do konsystencji gęstej pasty. Nie nalezy używać metalowych narzędzi do mieszania, ze względu na możliwą reakcję z sokiem z cytryny. Polecamy drewniane lub plastikowe łyzki lub widelce.

2. Miseczkę należy zakryć folią, owinąć ręcznikiem i odstawić w ciepłe miejsce na 12 godzin.
Można ewentualnie odstawić miseczkę w bardzo ciepłe miejsce o temperaturze ok. 35 st. C, np. na kaloryfer, na dwie godziny. Należy uważać, by henna nie zagotowała się!

3. Po odpowiednim czasie należy dodać jeszcze trochę soku z cytryny i rozmieszać. Otrzymana mieszanka powinna mieć dość gęstą, jednolitą konsystencję, aby nie spływała podczas aplikacji. Można dodać kilka kropli ulubionego olejku zapachowego.

UWAGA!
Przed pierwszym użyciem wykonaj test: przygotuj niewielką ilość mieszanki i nałóż na pojedynczy kosmyk włosów - odczekaj wymagany czas i zaobserwuj jak zareagowały Twoje włosy!

Wykonanie takiej próby jest polecane szczególnie przy białych lub blond włosach, gdy efekt złotego połysku nie jest pożądany.


Sposób użycia:
1. Umyj włosy delikatnym szmponem bez SLS i wysusz je.
2. Zabezpiecz ubranie przed ewentualnymi zabrudzeniami i załóż dołączone rękawiczki ochronne.
3. Nałóż równomiernie hennę na włosy. Usuń ze skóry ewentualne zabrudzenia.
4. Załóż foliowy czepek lub owiń głowę folią i otul ciepłym ręcznikiem.
5. Pozostaw na głowie od 2 do 6 godzin w zależności od pożądanego efektu odżywienia.
6. Spłucz włosy ciepłą wodą, wysusz i układaj jak zwykle.

Białe, siwe lub blond włosy:
Cassia może nadac im złoty odcień, jeśli jest to zjawisko niepożądane należy wykonać:

Kuracja expresowa:

1. Wymieszaj potrzebną ilość Cassia z ciepłą wodą. Można dodać kilka kropli ulubionego olejku zapachowego.
2. Nałóż miksturę na suche włosy. Pamiętaj, że przygotowana mieszankę należy nałożyć najpóźniej pół godziny po przygotowaniu.
3. Odczekaj pół godziny lub maksymalnie godzinę i spłucz, wysusz włosy i układaj jak zwykle.

Skład:
100% Cassia Obovata Leaves


Dodatkowe informacje dla zainteresowanych:

Cassia obovata znana jest także jako Senna obovata - nazwy te są używane wymiennie. Na całym świecie istieje ponad 400 gatunków tej rośliny. Uprawiana w celu wytwarzania odżywki do włosów Cassia hodowana jest najczęściej w Egipcie i Nubii.
Wiele jej gatunków wykorzystywanych jest w tradycyjnej medycynie różnych regionów jako środek przecigrzybiczny, przeciwbakteryjny i przeczyszczający.
Cassia zawiera antrachinony i kwas chryzofanowy o silnych właściwościach przeciwbakteryjnych, który w dużym stężeniu w danej partii roślin może powodować żółte zabarwienie dłoni podczas nakładania.
Stąd może się zdarzyć delikatny złotawy odcień przy użyciu Cassi na blond włosach a w przypadku włosów siwych lub białych - złociste zabarwienie. Zależy to jednak od danej partii proszku Cassia.
Pomimo znikomego ryzyka zabarwienia dłoni należy także zawsze używac rękawiczek ochronnych podczas aplikacji.
Jeśli istnieje podejrzenie reakcji alergicznej nalezy nałożyć odrobinę mieszanki za uchem lub w zgięciu łokcia i odczekać 48h.
Można także sprawdzić działanie Cassia na włosach zebranych ze szczotki lub grzebienia - należy nałożyć mieszankę na odpowiedni czas, potem spłukać i zobaczyć różnicę. Wykonanie takiej próby (lub na pojedynczym kosmyku włosów) jest polecane szczególnie przy białych lub blond włosach, gdy efekt złotego połysku nie jest pożądany.
Kuracja ekspresowa jest również skuteczna, ponieważ antrachinony i kwas chryzofanowy działają bardzo szybko.
Jednak najlepsze rezultaty otrzymuje się stosując Cassię według zwykłego przepisu nakładając na włosy na dłuższy czas.