Kategorie

Partnerzy

Olejek eteryczny BERGAMOTKA 10ml, Song of India

Olejek eteryczny BERGAMOTKA 10ml, Song of India Zobacz pełny rozmiar

3863


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

Olejek Bergamotowy.

Olejek bergamotowy jest olejkiem eterycznym o orzeźwiającym, cytrusowym zapachu. Jest to ciecz koloru zielonkawo-żółtego lub zielonkawo-brunatnego. Pozyskuje się go ze skórek owoców pomarańczy bergamota poprzez wytłaczanie i destylację. Owoce przypominają skrzyżowanie pomarańczy i grejpfruta, ale kształtem bardziej podobne są do gruszki.

Olejek z bergamotki stosuje się w leczeniu stresu, depresji, lęków, anoreksji ponieważ ma działanie uspokajające, daje uczucie zrelaksowania i poczucie szczęścia. Stosowany jest także w różnych rodzajach zakażeń, w tym zakażeń skóry, takich jak łuszczyca, trądzik, owrzodzenia czy egzemy. Ma działanie antyseptyczne w infekcjach dróg moczowych i stanach zapalnych, takich jak zapalenie pęcherza . Ma także działanie, przeciwgrzybicze, przeciwrobaczne i dezodorujące.

Stosowany w inhalacji pomaga przy infekcjach dróg oddechowych. Dodany do olejku do masażu działa rozkurczowo, łagodzi bóle miesiączkowe oraz bóle mięśniowe. Poprawia jędrność i elastyczność skóry. Jest afrodyzjakiem. Dodany do kominka zapachowego niweluje nieprzyjemne zapachy.

Jest on stosowany także w celu pobudzenia układu pokarmowego, wątroby i śledziony. Zażyty doustnie działa także wykrztuśnie, wiatropędnie i moczopędnie. Stosowany jest jako dodatek aromatyczny np. w herbatach Earl Grey.

Właściwości:

  • działanie antyseptyczne, rozkurczowe
  • pobudza apetyt
  • stosowany przy infekcji górnych dróg oddechowych, działa przeciwlękowo przy stanach depresyjnych
  • ze względu na swe właściwości bakteriobójcze olejek bergamotowy jest stosowany we Włoszech zamiast jodyny, w połączeniu z mydłem jest zalecany do dezynfekcji rąk.