Kategorie

Partnerzy

PITTA TEA Spokój i równowaga 100g Everest Ayurveda

PITTA TEA Spokój i równowaga 100g Everest Ayurveda Zobacz pełny rozmiar

1493

Przeznaczona specjalnie dla osób z nadmiarem pitta herbatka przywraca równowagę w zakresie odczuwalnej temperatury ciała, zmniejsza nadmierne pocenie się, delikatnie schładza organizm łagodząc wszelkie stany zapalne.

Pomaga w lepszym trawieniu i metabolizmie a także usprawnia i reguluje wydalanie. 


Świetnie sprawdza się w przypadku kłopotów ze wrzodami czy zgagą, które występują na tle nerwowym jak również koi pojawiąjące się z tej samej przyczyny dolegliwości ze strony jelit takie jak zaparcia, rozwolnienia czy hemoroidy.   Zioła ajurwedyjskie wchodzące w skład herbaty tradycyjnie uznawane są także za wspomagające przy dolegliwościach skórnych takich jak egzemy, pokrzywka, trądzik oraz nawracająca często opryszczka.   Poprzez łagodne oddziaływanie na system nerwowy rozluźnia napięcia i pomaga się zrelaksować. Dobrze wpływa na psychiczną kondycję ludzi, którzy na co dzień mają problem z niekontrolowanymi wybuchami gniewu.

Poleca się picie trzech filiżanej herbatki każdego dnia.

Składniki: Coriandrum sativum, foeniculum vulgare, cuminum cyminum, emblica officinalis, tinospora cordifolia, boerhaavia diffusa, centella asiatica, glycyrrhiza glabra, cymbopogon citratus, asparagus racemosus, rubia cordifolia, mentha arvensis    

* Charakterystyka osób o przewadze PITTA:
- mają średnią budowę ciała - nie przepadają za okresem letnim i wysokimi temperaturami - łatwo i obficie się pocą - skóra bywa zaczerwieniona, piegowata, ma skłonnośi do przetłuszczania się - chętnie przewodzą w grupie, lubią mieć władzę i z niej korzystać - mają dobre pomysły, zazwyczaj realne do zrealizowania w praktyce, są dobrymi organizatorami, pragmatyczni - potrafią dobrze przemawiać, inni chętnie podążają za nimi, dobrze argumentują w dyskusjach - lubią być najlepsi, mieć najlepsze, często luksusowe dobra materialne, czytać wybitne dzieła, mieć ubrania z firmowymi metkami - mają silną wolę i z uporem dążą do celu, nie zrażają się łatwo - nie tolerują poglądów innych, zwłaszcza słabo uzasadnionych - w odpowiedzi na sprzeciw są rozdrażnieni, porywzy, mówią to co myślą bez ogródek - nie mają oporów w krytykowaniu jeśli nie zgadzają się z jakimś pomysłem. 

Gorącą naturę pitty można nieco schłodzić poprzez spożywanie pokarmów i napojów o temperaturze pokojowej (nie gorących), dbałość o dużą podaż płynów do picia a także zapewnienie czasu na odpoczynek.    Posiłki powinny być świeżo przygotowane, łagodne i delikatne w smaku, bez dużego dodatku soli i pikantnych, rozgrzewających przypraw. Ich niewielkie ilości dozwolone są zimą. Należy także zwrócić uwagę na ograniczenie dodatku tłuszczu do posiłków, zwłaszcza zwierzęcego – powinno go być jak najmniej. Pitta ma jadać mniejsze ilości lecz kilka razy dziennie. Nie należy dopuszczać do odczucia przepełnienia żołądka.   Wszystkie używki pobudzające ciało jak kawa, papierosy, alkohol, narkotyki są dla pitty niedozwolone.    W okresie letnim nie zaleca się przebywania w pełnym słońcu na gorącej plaży a raczej relaks w hamaku w zacienionym miejscu. Ze względu na skłonną do przebarwień skórę pitty powinny także dbać o jej ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.